• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • My Tirana Të gjitha

  Foto/ Maratona e Tiranës e pati një vrapues të veçantë, ja kush është ai


  Më shumë se 2500 vrapues, profesionistë dhe jo, nga mbi 42 shtete të ndryshme nga mbarë bota, iu bashkuan gjysmë Maratonës së Tiranës në edicionin e katërt të saj. Por përpos personazheve të ndryshëm nga jeta kulturore e sportive, të cilët iu bashkuan kësaj gare, nuk mund të mos spikaste një vrapues tejet i veçantë.

  Bëhet fjalë për një 82-vjeçar nga Anglia, Rodney Oliver, një gjyqtar i njohur, tashmë në pension, i cili udhëtoi drejt Tiranës posaçërisht për t’u bërë pjesë e garës së gjysmë Maratonës.

  Oliver, është gjithashtu një ambasador për çështjet shqiptare në Britani që prej vitit 2001./ Tiranapost.al. 

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post