• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Sport Të gjitha

  Foto/ Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore, Luiza Gega kthehet në Shqipëri me medaljen e bronzit


  Luiza Gega ka fituar medaljen e bronzit, në Lojërat Olimpike Ushtarake që mbahen në Wuhan të Kinës. Atletja e njohur e cila garoi si nëntetare për Forcat e Armatosura shënon suksesin e radhës duke u renditur në vendin e tretë, në garën me distancë 3000 metër me pengesa.

  Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka postuar në Instagram foto të Luiza Gegës me ekipin e saj dhe flamurin shqiptar në sfond.

  Ministrja uron atleten dhe shkruan se të tjera paraqitje dinjitoze presim edhe nga sportistët e tjerë të FA.

  Postimi i plotë: 

  Flamurtarja 🇦🇱 e ekipit të FA shqiptare në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore në Wuhan të Kinës, nëntetare @luizagega na nderoi të gjithëve duke fituar medaljen e bronzit 🥉 në 3000m me pengesa.🏃🏻‍♀ Të tjera paraqitje dinjitoze presim edhe nga sportistët e tjerë të FA.

   

  Lista me fituesit/ Përfundon Maratona e Tiranës, dominojnë sportistët kenian, Luiza Gega thyen rekordin kombëtar

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post