• Shqip
 • English
 • E hënë, 15 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • My Tirana Të gjitha

  FOTO/ Linja direkte e furnizimit nga Bovilla për në Yzberisht po bëhet realitet


  Ujësjellësi i Tiranës vijon punën për ndërtimin e linjës së transmetimit nga Impianti i Bovillës deri në depon e Yzberishtit. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, UKT thekson se po punohet me ritme të shpejta për ndërtimin e veprës hidrike.

  “Linja direkte e furnizimit nga Bovilla për në Yzberisht po bëhet realitet falë punës së palodhur të teknikëve duar artë. #HistorikePërTiranën”, thuhet në postim, teksa postohen edhe disa foto nga puna në terren.

  Më herët, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është shprehur se dyfishimi i impiantit të Bovillës dhe linja e dedikuar e transmetimit Bovillë-Yzberisht zgjidh përfundimisht furnizimin me ujë në Unazën e Re, Kashar, Mëzez, Misto Mame e Kodër Kamëz./Tiranapost/A.C