• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  Foto/ Ky është gjyshi më modern, vishet me Balenciaga dhe Burberry, por nuk janë të tijat


  Jemi mësuar me gjyshër që vishen me këmishë, një palë pantallona ngjyrë bezhë, të zeza apo gri dhe kapelë mbi kokë. Duken shumë gentleman, por ky që shihni në fotot më poshtë është më i veçanti dhe aspak tradicional.

  Njihet si mësuesi më i veçantë i Japonisë, është 84 vjeç dhe është e kundërta e gjyshërve të tjerë. Nipi i tij nuk deshi që gjyshi të vishej si të tjerët, por ta vishte me rroba djemsh të ri që të dukej më cool e të bëhej i famshëm në Instagram. Ai jeton në Akita në Honshu, ishulli kryesor i Japonisë dhe rregullisht bën postime në mediat sociale.

  Japanese granddad has the coolest style (well, his grandson does)

  Nipi i tij tregon: Vendosa të shfaqja një pjesë të familjes sime. Vendosa të vishja gjyshin me rrobat e mia, e dija që do të më lejonte sepse gjithmonë ka pasur dëshirë të vishej trendy. Pas çdo veshje vendoja ti bëja shkrepje dhe fotot ti postoja në një faqe Instagrami. Nuk ma mori mendja që do bëhej aq i famshëm dhe fotot të përhapeshin kudo. Veshjet e tij mbajnë logo të markave si Burberry, Balenciaga dhe Louboutin. Po gjyshi yt do pranonte të vishte rrobat e tua? Shihni fotot./ Tiranapost. al 

  Grandad posing in dapper clothes

  Grandad posing in dapper clothes (Picture: Naoya Kudo) 

  Grandad posing in dapper clothes (Picture: Naoya Kudo) 

  Grandad posing in dapper clothes

  (Picture: Naoya Kudo) 

  Grandad posing in dapper clothes

  Grandad posing in dapper clothes

  Grandad posing in dapper clothes

  Grandad posing in dapper clothes

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690