• Shqip
 • English
 • E shtunë, 7 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Foto/ Harta e lëkundjeve nga 26 Nëntori e sot! EMSC: Mësohuni me to, shihni sa është ulur ritmi


  Qendra Sizmiologjike Europiane e Mesdheut ka publikuar grafikën ku shihen të gjitha lëkundjet e tërmetit, pas tërmetit vdekjeprurës me 51 viktima dhe të lënduar të 26 Nëntorit me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter. Harta e azhornuar për Shqipërinë, sipas Qendrës Sizmiologjik tregon ritmet më në ulje sot, sesa ajo e dy ditëve më para dhe pas tërmetit.

  EMCS sqaron dhe thekson si në raste të tjera faktin, se ritmi në ulje i lëkundjeve nuk është kurrë, në asnjë rast i shpejtë, dhe na këshillon që të mësohemi me të. ‘Qëndroni të sigurt’, shkruan Qendra Sizmiologjike Europiane e Mesdheut.

  Më poshtë keni hartën e publikuar me lëkundjet./ Tiranapost.al. 

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post