• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • My Tirana Sociale Të gjitha

  FOTO/ Fëmijët në Tiranë shpëtuan nga dhimbjet e dhëmbëve. Këta dentistë do kujdesen falas për ta


  Dentistët e rinj të Tiranës do të kujdesen falas për dhëmbët e të gjithë vogëlushëve në kopshtet e kryeqytetit. Kjo falë marrëveshjes së nënshkruar këtë të premte nga Bashkia Tiranë dhe Fakultetit të Mjekësisë Dentare që parashikon ardhjen në ndihmë të fëmijëve në kopshtet e Tiranës, në mënyrë vullnetare.

  Marrëveshja u firmos nga kryebashkiaku Erjon Veliaj dhe synon krijimin e kushteve optimale për rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve.

  Aktualisht, Bashkia ka ndërmarrë nismën “Të mbrojmë fëmijët nga aksidentet rrugore”, ku çdo ditë vullnetarët dhe nxënësit para fillimit të mësimit ndihmojnë të vegjlit për të kaluar vijat e bardha në rrugëkalimet pranë shkollave të tyre

  Megjithatë kjo nuk është hera e parë ku në ndihmë të Bashkisë së Tiranës kanë ardhur grupe vullnetare. Të tilla janë rastet e zjarreve, përmbytjeve por edhe aktivitete të tjera me interes publik, si pastrimi apo kujdesi social. E.C/ Copyright TiranaPost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post