• Shqip
 • English
 • E enjte, 17 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Foto/ Donte të kryenim marrëdhënie. Dëshmia e 30-vjeçares për ish-in dhe si ndodhi krimi në Kavajë


  Një lidhje e ndërprerë ishte shkaku i konfliktit që çoi në vrasjen e një personi dhe plagosjen e një efektivi policie.

  Marsida Qatja ishte gruaja për të cilën ndodhi konflikti me armë në lagjen nr. 2 në Kavajë, ku mbeti i vrarë Dritan Haxholli dhe u plagos Bledar Toçi. Sipas njoftimit të policisë, Qatja është e martuar dhe me tre fëmijë, ndërsa kishte shkëputur marrëdhënien e saj me viktimën dhe i kishte kërkuar ndihmë efektivit të policisë në burgun e Durrësit.

  Polici Bledar Toçi

  Sipas “News 24” mes gruas dhe policit kishte një romancë, ndërsa “Report TV” raporton se ishin kushërinj.

  Viktima Dritan Haxholli

  Qatja raportoi në polici se ka patur një lidhje me viktimën, të cilën më pas e kishte shkëputur. Ndërkohë që ndihej e shqetësuar prej Dritan Haxhollit, gjë të cilën ia kishte bërë me dije edhe Bledar Toçit, i cili ndodhej në banesën e saj bashkë me dy miqtë e të resë.

  Marsida Qatja

  “Shtetasja Marsida  Qatja  ka deklaruar se prej kohësh ka pasur marrëdhënie me shtetasin Dritan Haxholli, marrëdhënie e cila sipas deklarimit te saj ka kohë që është ndërprerë por pavarësisht  ndërprerjes se marrëdhënies, muajin e fundit shtetai Dritan Haxholli ka shkuar disa herë tek banesa e saj dhe ka insistuar për të kryer marrëdhënie me të. Ajo e kishte refuzuar disa herë, por ai e kisht shqetësuar vazhdimisht”, raportojnë mediat informative për dëshminë e saj në polici. Marsida ka komunikuar me të dhe e ka ftuar të vinte brenda për t’u sqaruar.

  Haxholli mësohet se hyri nga dritarja e ballkonit, ku sapo hyri qëlloi me kallashnikov drejt Beldar Toçit, i cili u kundërpërgjigj duke e qëlluar me armën e shërbimit për vdekje.

  Në banesë në momentin që ndodhi krimi, rreth orës 00:44, ndodheshin edhe tre fëmijët e Marsida Qatjës. Ndërkohë raportohet se, bashkëshorti i kësaj të fundit ndodhet i burgosur në Gjermani, ndërsa viktima ka qenë i dënuar për krime kundër personit dhe për lëndë narkotike.

  Policia njofton se ka arrestuar policin Toçi të akuzuar për “Vrasja me dashje”, si dhe vëllanë e tij 27-vjeç, pasi gjatë kontrollit në banesë i janë gjetur 7 doza kokaine./ Tiranapost.al

  Kavajë/ Polici qëlloi për vdekje ish-partnerin e gruas që i kërkoi ndihmë

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]