• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Foto/ 180.000 euro fitim nga trafiku i drogës. Grupi me shqiptarë dhe një grek përfundojnë në pranga


  Policia greke ka goditur një grup trafiku të drogës me 5 shqiptarë të arrestuar. Mësohet se ky grup kriminal kryente trafik droge mes Shqipërisë dhe Greqisë, dhe mes të tjerëve të arrestuar, 6 gjithësej është edhe një shtetas grek. Policia greke informon se operacioni është zhvilluar në Kipseli dhe në Patisia, Athinë.

  foto galeri

  Policia ka sekuestruar 84 kg e 411 gram marijuanë, një shumë prej 6245 eurosh, 400 lek shqiptare, një automjet, një motor, një peshore, 6 celularë. Sipas policisë greke, ky grup ka arritur të fitojë nga trafikimi i drogës rreth 180.000 euro. Gjatë operacionit janë arrestuar një grek 37 vjeç dhe 5 shqiptarë nga 27 deri në 44 vjeç./ Tiranapost.al. E.B

  foto galeri

  foto galeri

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]