• Shqip
 • English
 • E hënë, 9 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Art & Kulturë Të gjitha

  Fevziu i pakonkurrueshëm as nga recetat e mira e të shijshme të Arbanës


  Blendi Fevziu dhe Arbana Osmani nuk kanë konkurruar për audiencë televizive këto ditë, por për shitje librash dhe dhënie autografësh. Kushdo që ka vizituar Panairin e Librit këto ditë ka mundur të vërë re radhë të gjata lexuesish.

  “Arbana po bën namin” ka qenë shprehja që qarkullonte mes stendash dhe është e vërtetë, siç duket edhe nga fotot tek stenda e Arbanës ka shumë njerëz.

  Gjate ditës nuk para ka njerëz para stendës, pasi mesa duket preferojnë të blejnë libra vetëm kur është Arbana aty e cila veç autografit i përcjell me ndonjë ëmbëlsirë të vogël të gjithë, dhe ndonjë selfie të qeshur.

  Foto paradite nga stenda e Arbanës

  Foto pasdite nga stenda e Arbanës

  Kurse tek stenda e Uet Press, ku gjendet dhe botimi i Fevziut “Tirona e Nonës” ky grumbull njerëzish është dhe në mëngjes edhe pasdite: Fevziu i palodhur qëndron mbi tre orë, nga dy herë në ditë dhe i përcjell të gjithë me kujtimet e familjes së tij dhe të Tiranës. Duke i mundur në numër lexuesish “Recetat për 5” minuta. / Tiranapost.al. 

  Foto nga stenda e Fevziut, paradite 

  Foto nga stenda e Fevziut paradite 

  Foto nga stenda e Fevizut pasdite 

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post