• Shqip
 • English
 • E enjte, 21 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Art & Kulturë Të gjitha

  Fansja më e madhe e regjisorit të filmit shqiptar ‘Portreti i pambaruar’ është bashkëshortja e tij, Majlinda Bregu


  ‘Portreti i pambaruar’ del në Kinema vitin që vjen, por të shtunën pasdite Namik Ajazi, regjisori i filmit bëri një screening me aktorët, bashkëpunëtorët dhe miq të tij. Filmi i bazuar në një histori të vërtetë, sjell Tiranën e viteve ‘80 përmes dashurisë të një djali shqiptar student në Arte dhe vajzën italiane të ambasadorit.

  Majlinda Bregu ka uruar bashkëshortin e saj, duke treguar se është një nga simpatizantet e para të filmit dhe se ai i ka pëlqyer edhe pse që të dy si çift siç e zbulon Bregu nuk para i pëlqejnë shumë lavdet burrë e grua.

  Bregu shkruan: Per kedo qe (s)kujton Tiranen e viteve ‘80, cmendurine e komunizmit apo kohen kur sic thote Kundera:”trishtimi nuk ishte i lehte, dashuria s’ te bente per te qeshur,urrejtja s’kish droje”, mos humbisni( kur te dale ne kinema) “Portreti i pambaruar”🎬. Kaq, se keto lavdet gruaja- burrit, burri-gruas sikur s’i kemi per qejf./ Tiranapost.al. 

   

  Në foton e parë: Kejda e bija që përqafon, babain, regjisorin Namik Ajazi.

  Në foton e dytë: Majlinda Bregu, bashkëshorti, regjisori Namik Ajazi dhe vajza Kejda.

   

   

   

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post