• Shqip
 • English
 • E enjte, 21 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Bushati: Teatri nuk prek MSA-në

  Esencë editori/Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, është pyetur nga Zëri i Amerikës për Teatrin, vendimin e Presidentit Meta sot dhe reagimin e Veliajt. “Është bërë shumë teatër me Teatrin. Nuk është çështje vetëm e aktorëve dhe arkitektëve, por e interesit publik”,- thotë ministri i jashtëm.

  Edi Rama në Instastory poston një tru njeriu dhe foton e Teatrit Kombëtar me një mesazh

  Esencë editori/ Kryeministri poston në Instastory çdo gjë që e quan merakun ose të bukurën e dites. E bën me emoji dhe të gjitha aplikacionet e mundshme, me pasionin e një fëmije, por e vjetër kjo puna e stilit të Edit. Sot ai iu rikthye sërish Teatrit. Pas publikimit të një videoje që tregojnë mizerjen në të cilën ndodhet Teatri, kryeministri bën këtë post. Një fjali, një tru njeriu dhe një emoji që tregon shkelje syri.