“Familjarët tanë e kanë bërë vettingun”/ Monika Kryemadhi flet për projektin

Esencë editori/ Ka vendosur sot të flasë në disa televizione për propozimin më të fundit të opozitës që është vettingu i politikanëve. Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë në Vizion plus ndërsa aktualisht është ne emisionin “Përballë” të Lutfi Dervishit në TVSH. Ajo thotë se familjarët e politikanëve e kanë bërë vettingun dhe tani mbetet ta bëjë Edi Rama.

Opozita rikthehet në Kuvend me skenar bllokues. Ja çfarë thotë Kryemadhi

Esencë editori/ Duket se vjeshta politike nuk do të sjellë ndonjë ndryshim për sa i përket aksionit opozitar në kuvend. Me protesta, kaos e sherr e mbyllën seancën e fundit, kështu duket se do të nisin dhe seancën e parë që do të zhvillohet me 3 shtator. Ka folur për aksionin opozitar kryetarja e LSI-së, Kryemadhi e cila rendit 3 pikat kryesore të opozitës.

Kryemadhi fjalim në kampin e Jalës: Shtatori do të sjellë ngjarje në politikën shqiptare

Esencë editori/ Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka mbajtur sot fjalimin përmbylles të kampit të LRI-së në Jal. Ajo është shfaqur para të rinjve, e veshur sportive me një bluzë të bardhë e pantallona ushtarake, ndërsa ka thënë se shtatori do të jetë i mbushur me ngjarje politike. Ajo i ka thënë të rinjve se ata mund të sjellin ndryshimin në vend.