• Shqip
 • English
 • E martë, 17 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • “Kam frikë nga plakja… rrudhat”. Rrëfimi që i mora Fatos Baxhakut në vitin 2014

  E pyes nëse ka një shtëpi të bukur këtu në Tiranë.Ai bën një fytyrë modeste dhe thotë: “Mirë e kam, nuk pretendoj shumë nga jeta. Ndonjëherë edhe më bën përshtypje kur shoh studentët e mi me 3 shtëpi, por thellë gëzohem më vonë. Unë jam shumë mirë kështu. Mjaft të mos vijë plakja. E urrej pafuqinë, rrudhat dhe kur nuk i duhesh më askujt. Uroj të mos vijë shpejt ky moment, edhe pse i pashmangshëm.

  Pse po ndryshon mendje Greqia për Shqipërinë?

  Pyetja titull është për kryeministrin Edi Rama. Ndërsa spunto morëm nga intervista e dhënë sot nga ministri i Jashtëm grek në detyrë, Giorgos Katrougalos, për radion News 24/7, ku u fol për shumë tema që lidhin dhe ndajnë Shqipërinë me Greqinë, mes tyre edhe tabelat që ishin çështje dite të dielen, por që nuk përbënin as thelbin e intervistës dhe as hatërmbetjen greke. Diku tjetër fle lepuri.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690