• Shqip
 • English
 • Sunday, 26 January 2020
 • Shqip
 • English
 • Current Issues News

  Minister Lleshaj launches Special Unit ‘Force’


  Minister of Interior Affairs Sander Lleshaj visited the premises of the Special Unit ‘Force’, tasked with capturing fugitives that have managed to escape justice. Minister Lleshaj stated that this unit will soon start cooperating with international partners and become part of the European network of units dealing with the search and capturing of people who have escaped justice, inside and outside Albania. The Minister was also accompanied by key Albanian Police leaders who closely followed the Unit’s operational program. Tiranapost.al

   

  #NjSK🦅 Njësia Speciale e Kërkimit të personave që i janë shmangur drejtësisë (ndryshe njësia speciale kundër “të Fortëve”), është një njësi e re elitë e Policisë së Shtetit, e cila po përmbush fazën stërvitore intensive, përpara daljes në terren👍#PoliciaqëDuam👮🏻‍♂🇦🇱👮‍♀#ShqipëriaqëDuam☀🇦🇱

  Publiée par Edi Rama sur Mercredi 11 septembre 2019
  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post