ShowbizTe gjithaTIP top

Elona Gjebrea, kur edhe unë isha studente


Facebook-u ka edhe të mirat e veta. Mes tij udhëton në një kohë tjetër por edhe jep mesazhe. Si statusi i fundit i deputetes së Partisë Socialiste, Elona Gjebrea. Ajo rikujtoi mes disa pamjeve dhe rreshtave kohën kur studionte në Suedi për agrobiologji, si e vetmja shqiptare e specializuar në këtë fushë. Me keqardhje përmendi profesorët në foto, të cilët nuk jetojnë më, por që atë e kishin ndihmuar në rrugën e shkencës.

Deputetja uroi dhe i bëri thirrje të rinjve që të fokusohen dhe investojnë në shkencat ekzakte. Ç`do ishte një botë në fund të fundit pa shkencën? Askush nuk do të qëndrojë në vend numëro.

elona status

F.H/Tiranapost.al

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]

Komento:

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *