• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Ekzekutoi 3 persona në ’93-shin, arrestohen në Itali shqiptari i dënuar me burgim përjetë


  Një 49-vjeçar shqiptar, i cili 26 vite më parë ekzekutoi tre persona dhe më pas u arratis, është arrestuar nga Policia e Shtetit në bashkëpunim me atë italiane.

  I arrestuari Bardh Lula (Luli),  fshihej në Itali me një identiteti boshnjak, ndërsa më 12 qershor të 1993, ai ka vrarë me armë zjarri për motive të dobëta shtetasit  N.L. , P.L. dhe M.L.  Aktualisht policia ka nisur procedurat e ekstradimit drejt Shqipërisë.

  Lula ishte i  shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë, në vitin 1996 e dënoi me “Burgim të përjetshëm” për veprën penale “Vrasje në rrethana të tjera cilësuese”.

  Vijojnë procedurat për ekstradimin  drejt Shqipërisë të personit të dënuar me burgim të përjetshëm./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690