• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Edi Reja e nis ‘me halle’ postin e trajnerit të Kombëtares


  Dje u bë zyrtare se Edy Reja do të bëhet trajneri i Kombëtares dhe pritet që në pak orë të marrë drejtimin pasi të nënshkruajë kontratën. Ndihmësi i Reja-s u zgjdh Alesandro Kalori, i cili njihet si ish mbrojtësi i talentuar i Italisë i cili tashmë është edhe trajner.

  Por sipas mediave italiane ka lindur një problem, siç shkruan portal i gazetarit të njohur Xhanluka Di Marcio, Kalori është shkarkuar nga ekipi i Ternana por kontrata nuk ka mbaruar ende dhe palët nuk i kanë zgjidhje problemit.  Ai do duhet të zgjidhë problemin që të jetë i lirë në detyrën e asistentit të trajnerit të Kombëtares.

  Kujtojmë se Kalori ishte bashkë me Rejan gjatë ndeshjes së Kombëtares në Shkodër. Një tjetër emër si asistent i tij është përfolur Ervin Bulku i cili mbajti detyrën e trajnerit provizorisht./Tiranapost.al. E.B

  Zyrtare/ Kombëtarja në duart e Edoardo Reja