Botë Te gjitha

Edhe njëherë Berlusconi. Nuk i ka mbyllur akoma hesapet me drejtësinë


Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi dërgohet edhe njëherë para drejtësisë me akuzën për manipulim dëshmitarësh, në lidhje me skandalin “Rubygate” dhe mbrëmjeve të famshme të ashtuquajtura “bunga-bunga”.

Vetëm pak ditë pas lajmit të heqjen se urdhër ndalimit ndja tij për postë publike, Berlusconi akuzohet nga prokuroria se ka paguar gjatë këtyre viteve që pas sdandaleve plot 157 mijë euro në drejtim të Mariano Apicella, këngëtar I njohur napoletan i cili e ka shoqëruar shpesh gjatë mbrëmjeve të organizuara në vilat luksoze të Berlusconit. Kështu edhe Apicella do dalë para drejtësisë me akuzat për dëshmi të rreme. Ansa dhe media të tjera publikuan lajmin ditën e sotme./ Tiranapost.al E.B

Rikthehet ‘Bunga Bunga’! Tani Berluskoni mund të bëhet kryeministër, nëse…

Berluskoni nuk do vërë veton ndaj paktit mes partive populiste të Italisë