• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  E vranë se pikonte kondicioneri, Rama i përgjigjet komentuesit për ngjarjen e Myslym Shyrit


  Vrasja e 26-vjeçarit Indrit Çela nga dy vëllezërit Kusi, në shtëpinë e të cilëve ndodhej për të rregulluar kondicionerin, i ka tronditur të gjithë. Në rrjetet sociale nisën të shpërndaheshin statuse me mesazhe të ndryshme, disa që tregonin sesa pak vlen një jetë apo që përshkruanin karakterin e një shqiptari.

  Një pyetje për punëtorin e ndjerë iu drejtua edhe kryeministrit Edi Rama në Facebook.

  Në postimin e tij për pastrimin e lagjeve nga plehrat, një prej komentuesve e pyet për ngjarjen që ndodhi në 22 gusht në zonën e Myslym Shyrit.

  Komenti: Po per 26 vjecarin e vrare me plumbe ne koke, ne mes te dites, ne orarin e punes…nuk keni asgje per te thene ose per te bere? Apo nuk eshte pergjegjesia juaj…i takon ndonje instutucioni tjeter, ndoshta policise? Apo ca them une, ju i keni marre te gjitha persiper…edhe plehrat.

  Rama: Patjeter qe eshte pergjegjesia e Policise se Shtetit, e cila sa per dijenine tende e ka zbuluar vrasjen dhe ka arrestuar kater kafshe deri tani! Sa per çfare kam marre une persiper, ti mos u merzit, madje merr edhe ti persiper ndonje gje, per shembull mos i hidh plehrat pertoke.

  Ngjarja e rëndë ndodhi se pikonte kondicioneri, për të cilën dy djemtë e shtëpisë janë nervozuar dhe kanë qëlluar me armë drejt tij. Dy vëllezërit Albano dhe Griseldo Kusi janë shpallur në kërkim nuk dihet ku po fshihen./ Tiranapost.al

  Shoku i dy vëllezërve Kusi zbulon të vërtetën e vrasjes në polici

  E qëlluan djemtë e vilës ku po instalonte kondicionerin, 26 vjeçari Indrit Çela ndahet nga jeta në spital

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690