• Shqip
 • English
 • E hënë, 19 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  E vranë dhe e murosën në vilën luksoze në Itali, jepet vendimi për 4 autorët


  Gjykata e Milanos mohoi lirimin e të dyshuarve për vrasjen e shqiptarit, i cili u muros 6 vite më parë në një vilë në Senago. Ndërkohë, Prokuroria e Monza-s ka prova të reja teknike për fshehjen e kufomës dhe nga skena e krimit, që përfshijnë katër italianët. 42-vjeçari Astrit Lamaj u zhduk papritmas në janar të 2013-s.

  Sipas mediave italiane, mjekët ligjorë pas kontrollit të shenjave në trupin e viktimës, kanë dalë në përfundimin se vdekja e shqiptarit ka qenë e dhunshme.

  Urdhrin për vrasjen dhe murosjen e shqiptarit e ka dhënë ish e dashura e shqiptari pasi ajo dyshonte se Astriti e kishte vjedhur fshehurazi. Më pas tre ekzekutorët e kapën Astrit Lamajt dhe e mbytën me një litar. Pasi e vranë, ekzekutorët e murosën në vilën, ku u gjet në janar të këtij viti./ SetteGironi/ Tiranapost.al

  U gjet i murosur në vilën luksoze në Itali, zbulohet identiteti i shqiptarit