• Shqip
 • English
 • E enjte, 19 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  E plagosën me armë pas një konflikti banal, 37-vjeçari shkon vetë në spital


  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pak çaste më parë në qytetin e Lezhës. Një 37-vjeçar është paraqitur rreth orës 20:15 në spitalin rajonal i plagosur me armë zjarri.

  Ai ka marrë një plagë të lehtë në këmbë dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar uniformat blu dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

  Burime zyrtare bënë me dije se kanë identifikuar autorin e plagosjes dhe e kanë shpallur atë në kërkim.

  Nga hetimet paraprake kanë identifikuar si autor të dyshuar shtetasin me inicialet A.D., dhe punohet për kapjen dhe shoqërimin e tij. Sipas policisë shkak i plagosjes dyshohet një konflikt i çastit i ndodhur për motive të dobëta./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690