• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Libra Të gjitha

  E dashura shkruan përsëri- Johann Wolfgang Von Goethe


  Pse kthehem përsëri te këto fletë?
  I dashur, mos më pyesje më mirë,
  S’kam ç’them, me të vërtetë, po kam dëshirë
  Ta mbash në dorë letrën time, vetë.

  Meqë s’vij dot, kjo letër le të jetë
  Prej zemrës sime ç’është me e dlirë,
  Gëzim, rënkim e shpresë e dëshirë;
  Gjithçka që s’pat fillim e fund e s’do ketë.

  Sot dëshiroja fort mos të ta thoja
  Se në dëshira, ëndrra dhe mendime
  Besnikja zemër kthen e vje te ti.

  Kështu dikur qëndroja e të shikoja
  Dhe s’flisja dot. Ç’të thoshte goja ime?
  E gjitha isha si në mrekulli.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post