• Shqip
 • English
 • E shtunë, 7 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  E akuzuan se i vuri zjarrin Amazonës, Leonardo DiCaprio përgjigjet urtë e butë


  Leonardo DiCaprio nuk e ka humbur qetësinë përballë akuzave të presidentit të Brazilit. Jair Bolsonaro dhe djali i tij e akuzuan aktorin se ka paguar para për të shkaktuar zjarret në Amazon.

  Vetë DiCaprio i mohoi akuzat përmes një statusi në rrjete sociale ku shkruan: Në këtë kohë krize për Amazonën, unë mbështes njerëzit e Brazilit në punën për të ruajtur trashëgiminë kulturore dhe natyrore. Ata janë shembull i punë, përuljes, angazhimit dhe pasionit për të shpëtuar mjedisin.

  Jair Bolsonaro

  Presidenti Bolsonaro i ngriti akuzat me pretendimin se shoqata të ndryshme kanë për qëllim të shkatërrojnë Brazilin. Dhe sipas tij, këto shoqata financohen nga Leonardo DiCaprio.

  *Ky post u përshtat nga buzzfeednews dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post