• Shqip
 • English
 • E hënë, 17 Shkurt 2020
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  Dy festa me këngë e fishekzjarre në sheshet e Prishtinës


   

  Koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe partisë Nisma u mblodhën mbrëmë në sheshin Skenderbej në Prishtinë për të festuar fitoren në zgjedhjet parlamentare.

  Qielli është mbushur me fishekzjarre pas publikimit të rezultateve të para ku koalicioni i Ramush Haradinaj është përpara. Por edhe lëvizja Vetëvendosje ka festuar po në qendër të Prishtinës në sheshin Zahir Pajaziti ku është thënë se Kosova do ketë kryeministrin e ri, dhe ai, sipas mbështetësve dhe vetë Vetëvendosjes do jetë Albin Kurti. Lista Serbe nisi festimet në Mitrovicë të veriut, duke pretenduar që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Kosovës, ka fituar ndaj subjekteve tjera politike. Klikoni këtu për të parë videonTiranapost.al E.B

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post