• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Dosja 184 me përgjimet në Dibër, zgjaten me tre muaj hetimet


  Me tre muaj janë zgjatur afatet e hetimet për dosjen e përgjimeve 184 në Dibër, që u transferua nga prokuroria e Krimeve të Rënda në dorë të prokurorëve të Dibrës. Pretendohet se aty ndodhen përgjime për zgjedhjet e pjesshme vendore të vitit 2016 dhe se janë zyrtarë të PS që flasin për shitblerje vote.

  Prokuroia e Dibrës ka marrë më shumë kohë për dosjen, ndërkohë Klodiana Lala nga Neës 24 raporton se dosja 184 ndryshon numrin, në dosjen 385 për shkak se është regjistruar si procedim në Prokurorinë e Dibrës./ Tiranapost. al

  Reagon Prokuroria e Përgjithshme pse dosja e përgjimeve 184 i kaloi Dibrës dhe kush e dha vendimin

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]