• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Dokumenti/Komisioni hetimor për Cakajn/Opozita nuk humb kohë, por e dërgon kërkesën te Ruçi


  I menjëhershëm ka qenë reagimi i PD-së dhe LSI, për ngritjen e një Komisioni Hetimor për rastin e pajisjes së Genc Cakajt me certifikatën e sigurisë, sapo presidenti Meta e hodhi këtë ide.

  PD nisi menjëherë mbledhjen e firmave të deputetëve ndërsa tani sapo i ka dërguar një kërkesë kryeparlamentarit Ruçi duke kërkuar krijimin e një Komisioni Hetimor të Kuvendit, “për të kontrolluar ligjshmërinë e veprimeve të institucioneve shtetërore në pajisjen e Gent Cakajt me certifikatë të sigurisë dhe zbatimi i ligjit prej tij dhe institucioneve shtetërore për administrimin dhe përpunimin e informacioneve pa qenë i pajisur më parë me këtë dokument”./Tiranapost.al

   

  PD i bashkohet thirrjes së Presidentit/Nis mbledhja e firmave për ngritjen e Komisionit Hetimor