• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 29 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Do digjej Parlamenti? 9 deputetë kërkojnë të pyetet kreu i SHISH


  Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo, do të thirret në seancë dëgjimore nga Komisioni i Sigurisë.

  Kërkesa për thirrjen e Bendos në këtë seancë është bërë nga 9 deputetë të Kuvendit.

  Shkak për të u bë deklarata e Presidentit Ilir Meta në Komisionin Hetimor, se  kishte informacione për djegien e Parlamentin, ndaj kishte vendosur të anulonte zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

  Pikërisht për këtë deklaratë do të pyetet edhe kreu i SHISH, Helidon Bendo.

  Deputetët që bënë kërkesë:

  Xhemal Qefalija

  Ladi Vorpsi

  Eljo Hysko

  Anduel Xhindi

  Antoneta Dhima

  Lefter Maliqi

  Myslim Murrizi

  Luan Duzha

  Elena Xhina/ Tiranapost.al

  I shtyva zgjedhjet sepse parlamenti do digjej, Edi Rama dhe Lulzim Basha kokëfortë

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post