• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Ditëlindja e 39-të për Kim Kardashian vendosi një standard të ri dhuratash


  Ditëlindja e 39-të për Kim ka arritur në nivele të tjera dhuratash. Veç festës në Palm Spring dhe darkës në tavolinën e drurit me fëmijët e gjithë familjen, organizuar nga e ëma Kris Jenner dhe Kanye West, bashkëshorti i Kim ka ditur si ta gëzojë atë me dhuratën e saj.

  Ai dhuroi 1 milion dollarë si bamirësi për ata që po punojnë me reformën në burgje, dhe paratë i ka dhuruar në emrin e bashkëshortes Kim, emrin e tij dhe të fëmijëve.

  Kjo dhuratë, e ka gëzuar shumë Kim, e cila në Instagram shkruan: “Certifikatë dhurimi në nder të Kim Kardashian West. Një donacion 1 milion dollar është bërë në emrin tënd nga Kanye, North, Saint, Chi dhe Psalm West për Cut 50 “Buried alive project”, për koalicionin anti-recidivizëm”. Pra thënë ndryshe për riintegrimin e ish-të burgosurve dhe shmangin e recidivizmit (kryerjen e veprave të tjera penale dhe shkeljen e ligjeve).

  Çështja e të burgosurve është pika e dobët e Kim që si avokate e ardhshme është zotuar t’i ndihmojë vazhdimisht./Tiranapost.al

   

   

   

   

   

   

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post