• Shqip
 • English
 • E martë, 16 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Digjet makina e bashkëshortes së gjyqtarit të Krimeve të Rënda


  Makina e bashkëshortes së një gjyqtari është djegur gjatë mbrëmjes së të martës.

  Ngjarja është shënuar pranë pranë Komisariatit nr. 2, ku raportohet se makina e djegur rezulton të jetë në pronësi te bashkëshortes se gjyqtarit, Sokol Binaj.

  Sipas burimeve policore, mjeti i djegur tip “Opel Corso”, ishte i parkuar në rrugë dhe dyshohet se zjarrvënia ishte e qëllimshme.

  Sokol Binaj është gjyqtar i Krimeve të Rënda, ndërsa bashkëshortja e tij punon në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ndërkohë policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e ngjarjes.

  Njoftimi i policisë:

  Në mesnatë në rrugën “Grigor Heba” në kryqëzim me “Gjik Kuqali”, në parking ka rënë zjarr në rrethana ende të paqarta në mjetin në pronësi të shtetases L.B. Si pasojë e zjarrit mjeti është djegur pjesërisht. Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit./ Tiranapost.al

  *Foto ilustruese