• Shqip
 • English
 • E martë, 12 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Pyet Ajlën Të gjitha

  Dhuratat e para për të sapolindurit


  Unë nuk jam ende nënë, por bebet i kam shumë qejf. Duke mos pasur as vëlla dhe as motër, bebat e mikeshave janë nipërit dhe mbesat e mia, të cilët më thërrasin “tezi Ajla”. Gjithmonë mundohem t’u dhuroj atyre gjëra të veçanta, të cilat do t’i ndaj dhe me ju.

  Sot dua të shkruaj për dhuratat e para për një bebe të sapolindur. Zakonisht prindërit kujdesen për veshjet e para të tyre, ndaj ju sugjeroj mos u dhuroni veshje.

  1. Nje ide shumë e mirë do ishte një set fotografik dhuratë. Do thoni ju, po duhet një buxhet i konsiderueshëm. Atëherë pse nuk ua propozoni dhe 2-3 shoqe/shokëve të përbashkët dhe kështu mund ta ndani si shpenzim? Do ishte një dhuratë e paharruar si për bebin ashtu dhe për prindërit.

  baby-kid-photoshoot-1

  Kam dhe një këshillë për prindërit e bebes: Mos harroni të bëni një research për ide për photoshooting përpara. Ju sugjeroj kërkim në “Pinterest”. Jam e sigurt që do t’ju ndihmojë.
  2. Talia Event (mban të njëjtin emër në Facebook dhe Instagram).
  Mjeshtrja e punimit të sapunit vjen në një variant shumë të veçantë për bebet.
  Një kornizë e kompozuar me forma të ndryshme prej sapuni erëmirë, për një qoshe të dhomës së bebit, është njëdhuratë shumë e këndshme.

  14519651_1745160669069979_7753286682413388869_n

   

  DSC_0401_final
  3. Art Zanat Traditë (mban të njëjtin emër dhe në Facebook)
  Mënyra më e bukur për të fiksuar të dhënat e bebit, emrin, datën e lindjes, peshën, gjatësinë etj.

  Opsioni i parë në formë kornize, i cili mund të shoqërohet dhe me foton e bebit.

  17201374_1465215070175514_530758503450241588_n
  Opsioni i dytë: Kornizë në formë rrumbullake, përveçse mund të dekorojë dhomën e bebit, mund të jetë dhe një aksesor shumë interesant gjatë një photoshooting.

  13592582_1067979753255213_8603449379778166446_n
  Opsioni 3 : Aksesor dhome me të dhënat e bebit

  17021740_1453673587996329_2372806445753187126_n

  4. Twinkle.twinkle.kidsdeco (me të njëjtin emër në Instagram)

  Një dhuratë shumë po shumë e veçantë janë çarçafët kalendarikë të personalizuar.
  Mund të memorizoni foto të bebit për 12 muaj rresht, në vitin e tij/saj të parë.
  16832058_254511488333596_2323677354360384055_n

  16508387_248291425622269_1578915728579291417_n

   

  Kaq ishte dhe për këtë radhë. Shpresoj t’ju kem ndihmuar sadopak.
  Shihemi javës që vjen!
  Shumë dashuri për të gjithë ju!

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post