• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  ”Demokracia e re” fiton zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Greqi


  Partia ”Demokracia e re” (ND) e Qiriakos Micotaqis rezulton fituese e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, sipas exit poll-eve të para.

  Sipas rezultateve ND ka marrë 38-42% të votave, SYRIZA 26,5-30,5%, KINAL 6-8%, Partia Komuniste 5-7%, ”Agimi i artë” 2,8-4,8% dhe MeRa25 e Janis Varufaqis 3-5%.

  Parlamenti grek ka 300 deputetë. /Tiranapost.al/

  Tjetër dështim për “Syriza”, sipas Exit Poll-eve “Demokracia e Re” fiton zgjedhjet në Greqi

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]