• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha Tv/Media

  Dëbimi i diplomatëve iranianë, ja ç’shkruajnë gazetat sot


  Shqipëria shpalli non grata dy diplomatë të huaj të Ambasadës së Iranit në veng, për cënim të sigurisë.

  Sot Shqiptarja.com e quan Incident Diplomatik dhe i vë këtë titull: Tirana dëbon ambasadorin e Iranit, SHBA: Komplomentuan sulme terroriste në Shqipëri.

  Ndërkohë Gazeta Shqiptare vjen me titullin: Edi Rama dëbon nga vendi ambasadorin e Iranit, Xhon Bolton: bashkë kundër terrorit.

  Ndërsa Telegraf shkruan: Shqipëria dëbon 2 diplomatë iranianë. Sekretari i Shtetit Pompeo dhe Këshilltari Bolton: Jemi me shqiptarët!

  Ende nuk kemi pasur një reagim nga Ambasada Amerikane në Tiranë për këtë çështje, por presim orët në vijim./ E.D – Copoyright Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690