• Shqip
 • English
 • E enjte, 14 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  DASH publikon raportin për klimën e investimeve


  Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH, ka publikuar raportin për klimën e investimeve. Për Shqipërinë thekson se sistemi ligjor duket se nuk bën diskriminim ndaj investitorëve të huaj.

  Ligji për Investimet e Huaja përshkruan mbrojtje specifike për investitorët e huaj. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin apo dhe klimën e të bërit biznes.

  “Investitorët e mëdhenj të huaj raportojnë presion për të punësuar nënkontraktorë të lidhur me politikë specifike”. Sipas DASH, sektorët e energjisë, turizmi apo dhe teknologjia e komunikimit të informacionit paraqesin perspektivat më të mira për investimet e huaja direkte në Shqipëri. /Tiranapost.al/

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post