• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Dalin në gjyq 3 të rinjtë që tentuan të fusnin me dron drogë dhe celularë në burg


  Tre të rinjtë që tentuan të fusnin drogë dhe telefona me dron në ambientet e burgut të Shën Kollit u përballën sot me togat e zeza.

  Gjykata e Lezhës vendosi sot masën e sigurisë “arrest me burg” për 28-vjeçarët Xhefri Lumaj dhe Mentadent Veica, ndërsa për 25-vjeçarin Xhulio Kola “arrest shtëpie”.

  Ngjarja u shënua dy ditë më parë, kur të arrestuarit tentuan të fusin 7 pako me lëndë narkotike, si dhe tre telefona celularë në burg, por punonjësit e policisë e pikasën dronin dhe e bllokuan.

  Të rinjtë u pikasën në një makinë 1 kilometër larg burgut, ndërsa iu gjet edhe telekomanda e dronit./ Tiranapost.al

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]