• Shqip
 • English
 • E premte, 22 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • My Tirana Të gjitha

  Çlirim, përfundon ‘Rruga e Elbasanit’! Veliaj: Fringo e re pas mega-kolektorit nëntokësor


  Me përfundimin e rrjetit të ri të kanalizimeve, është bërë edhe asfaltimi i gjithë “Rrugës së Elbasanit”. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj thotë se punonjësit kanë punuar edhe gjatë orëve të natës për të realizuar në kohë projektin.

  “E qanë çunat brenda natës “Rrugën e Elbasanit”. Pas mega-kolektorit nëntokësor që zgjidhi një herë shkarkimet nga Sauku deri në Lanë, tani dhe një rrugë fringo e re. Ecim para!”, shkruan kryebashkiaku Veliaj, teksa publikon edhe disa foto nga realizimi i punimeve në terren.

  Gjithashtu në këtë zonë u krye investimi në rrjetin e kanalizimeve, që rrit cilësinë e furnizimit me ujë dhe eliminon humbjet në rrjet. Ndërkohë që ndërhyrjet do të vijojnë edhe në rrugë të tjera të Tiranës./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post