• Shqip
 • English
 • E enjte, 19 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Chelsea interesohet për Jose Gayan


  Chelsea po tenton t’i bëjë disa transferime në afatin kalimtar të janarit, mirëpo që së parë duhet ta largojnë suspendimin e FIFA-së.

  Shtëpia më e madhe e futbollit në botë e suspendoi skuadrën londineze për dy afate kalimtare shkaku i transferimit të lojtarëve nën moshën 18-vjeçare.

  Por, sipas Daily Sport, The Blues po tentojnë ta transferojë mbrojtësin e Valencias, Jose Gaya nëse arrijnë ta largojnë dënimin.

  Lojtari 24-vjeçar shihet si një zëvendësues ideal i bashkëkombësit të tij, Marcos Alonso, që nuk është në planet e Frank Lampardit.

  Chelsea e ka komoditetin që t’i bëjë disa transferime shkaku që në afatin e verës i shiti dhe i huazoi disa lojtarë. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690