• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Çadrën me vete: Moti parashikon shi në këto zona dhe ulje temperaturash


  Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash karakterizojnë kushtet e motit ne vend, herë pas here do të kete zhvillim të vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu ne pjesen me te madhe te territorit. Pjesa e dytë ditës VIJON me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në bregdet dhe zonën e ulët duke lënë me rrebeshe afat-shkurtra shiu të gjithë zonën malore të shqipërisë.

  Temperaturat e ajrit do të ULEN sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 31°C.

  Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det duke arritur shpejtësinë maksimale mbi 40 km/h nga drejtimi veri-veriperëndimor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të krijohet dallgëzim deri në 4 ballë./ Tiranapost.al. 

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]