• Shqip
 • English
 • E enjte, 12 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Art & Kulturë Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Burri që dje u theu zemrën të gjitha grave të famshme


  Postimi i fundit në Instagramin e fotografit gjerman theu njëherësh zemrat e kushedi se sa grave të famshme të Hollivudit e më gjerë. Që nga Penelope Cruz, Victoria Beckham, Miranda Kerr e deri rek Meghan Markle e Natalie Portman. Ai ishte syri dhe dora që për 60 vjet ia doli të nxirrte në pah më të mirën e aktoreve e modeleve.

  View this post on Instagram

  💔#peterlindbergh

  A post shared by Penélope Cruz (@penelopecruzoficial) on

  “Përdorimi i fotove bardhezi është shumë i rëndësishëm për të krijuar supermodele. Çdo herë që përpiqem t`i fotografoj me ngjyra, edhe pse bukuria e tyre është thuajse perfekte, fokusi bie mbi grimin dhe duket si një reklamë e keqe për makeup-in. Bardhezi mund të shikosh atë që në të vërtetë ato janë”, tha dikur Peter që preferonte bardhezinë.

  Peter Lindbergh, adhurues i Vincent van Gogh u shkollua për Arte të Bukura, kështu që fotografinë e kishte profesion e pasion në të njëjtën kohë. Dhe fotografia nuk ishte e vetmja rrugë që ndoqi. Peter është regjisor i disa filmave dhe dokumentarëve që kanë lidhje kryesisht me modelingun si: Models, The film, Inner Voices, Everywhere at Once etj.

  Ai u nda nga jeta në 3 shtator, arsyeja ende nuk dihet, kurse lajmi u dha nga familjarët në Instagram në 4 shtator. Peter la pas 4 djem dhe bashkëshorten.

  View this post on Instagram

  Honouring the life and work of photographer Peter Lindbergh. His work is revered globally for capturing the essence of a subject and promoting healthy ideals of beauty, eschewing photoshopping, and preferring natural beauty with minimal makeup. The Duchess of Sussex had worked with Peter in the past and personally chose him to shoot the 15 women on the cover for the September issue of British Vogue, which she guest edited. There is no other photographer she considered to bring this meaningful project to life. • “Forces for Change” was the one of the esteemed photographer’s final published projects. He will be deeply missed. Photo © @therealpeterlindbergh / © SussexRoyal

  A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

  View this post on Instagram

  ❤️ #peterlindbergh

  A post shared by Kate Winslet (@kate.winslet.official) on

   

  *Ky post është realizuar nga Fabjola Hije

  Shuhet fotografi më i madh i kohërave moderne, Peter Lindbergh

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post