• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Burg për bashkëshortin vrasës nga Vlora


  Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg Teodor Lerën, i cili dy ditë më parë vrau bashkëshorten e tij në Vlorë. Pas krimit, 57-vjeçari preu damarët në tentativë për t’u vetëvrarë, por është jashtë rrezikut për jetën

  Autori i krimit është shfaqur në gjendje të rënduar psikologjikë, ndërsa gjatë kohës që po transportohej nga Vlora për në Tiranë ka folur për herë të parë duke thënë: “më morën jetën, po lëre”.

  Teodor Lera është një emër i njohur për drejtësinë. Ai është dënuar edhe në vitin 2017 me 8 muaj periudhë prove pasi kishte dhunuar bashkëshorten dhe vajzën e tij./Tiranapost/ A.C

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]