• Shqip
 • English
 • E enjte, 19 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Bulqizë/ I riu e paralajmëroi një vit më parë vrasjen e shokut


  22-vjeçari Fatjon Keta, i cili disa ditë më parë vrau me thikë shokun e tij në qendër të qytetit të Bulqizës, ka shfaqur problematika edhe më herët. Sipas mediave informative, një vit më parë i është dërguar nga Bulqiza drejt spitalit Psikiatrik të Shkodrës me ambulancën e spitalit, ku edhe ka shprehur shqetësimet e veta në raport me shokët.

  Gjatë rrugës, ai është shprehur para personelit mjekësor në ambulancë me fjalët: “Do të më njohë Arlind Pasha se kush jam unë. Do të më njohë ai dhe shokët e tij”.

  Pikërisht dy muaj para se të qëllonte për vdekje me thikë shokun e tij Arlind Pasha, ai ka tentuar të godasë me thikë edhe dy persona të tjerë, por fatmirësisht pa pasoja.

  22-vjeçari Fatjon Keta njihej si person problematik, dhe ushtronte dhunë edhe ndaj familjarëve. /Tiranapost.al/

  E vrava me vetëdije. Dëshmia e parë e 22-vjeçarit që vrau shokun në Bulqizë

  Sherri me thika i merr jetën një djali të ri në Bulqizë

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690