• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Bullgaria dënohet me dy ndeshje për thirrjet raciste


  Uefa dënoi kombëtaren e Bullgarisë me 2 ndeshje pa tifozë për shkak të thirrjeve raciste në ndeshjen me Anglinë për kualifikueset e Euro2020.

  Ndeshja që përfundoi me rezultatin 6-0 në favor të britanikëve u ndalua dy herë dhe mund të mbyllej, por lojtarët e Anglisë vendosën të luajnë.

  Ndër thirrjet e tifozëve ishin koret dhe përshëndetjet naziste.

  Bullgaria është dënuar dhe më herët për thirrje raciste ku është mbyllur vetëm një pjesë e stadiumit.

  Gjithashtu ata u gjobitën nga UEFA me 75.000 euro. /XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post