• Shqip
 • English
 • E hënë, 14 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Bindja Demokratike padit KQZ në Kolegjin Zgjedhor për 30 qershorin


  Partia Bindja Demokratike paditi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve në Kolegjin Zgjedhor për 30 qershorin.

  Në një kërkesë-padi, e cila mban firmën e kandidatin për kryebashkiak të Kurbinit, Edmond Pirolit, shkruhet që të shpallen të pavlefshme zgjedhjet në 76 qendrat e votimit të KZAZ-së numër 15 për Bashkinë e Kurbinit, si dhe përsëritjen e zgjedhjeve.

  Më herët BP-ja bëri ankimim edhe për rezultate e zgjedhjeve në disa bashki, ku kërkoi hapje të kutive, me pretendimet se kanë rezultuar votues edhe persona që nuk kanë qenë fare në Shqipëri./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690