• Shqip
 • English
 • E hënë, 14 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Besi ndau një foto të Ajkës, kurse Xhensila gjithë albumin


  E mbajtën sekret deri sot, në ditëlindjen e saj, ama tani e lëshuan dorën. Besi uroi Ajkën publikisht dhe postoi një foto, kurse Xhensila ndau një album. Ajka me mamin dhe babin në ditën që lindi, Ajka mbi kraharorin e mamit dhe Ajka mbi babin.

  View this post on Instagram

  Per nektarin e jetes time, bija ime, mbreme e kisha te pamundur te flija, e mezi prisja te hapje syte e embel. E ndjej akoma aromen dhe faqet e ngrohta te tuat kur te sollen tek une. Ma ngrohen shpirtin si askush me par ne jete, ndjesia hyjnore. Ditelindja jote, dita me e bukur e e jetes time. Lutja ime, me ty njoha edhe me shume Zotin, kuptova se sa shume dashuri dhe dhembshuri ndjen ai per ne. Ti solle lutjen, Lutem per ty sa hap syt, e gjumi me ze duke falenderuar Zotin per mrekulline qe na solli ne jeten . Nuk te dhuruam ne jeten, ti na dhe boten. Ne te dyja kemi qendruar 24 ore bashk, kemi qeshur, kemi kercyer, kemi qar te dyja kur ti ke ber vaksinat, kur te dhimbte barku, e tani qe po te dalin kicat(dhembet), kemi eksploruar boten bashk perreth, nuk po meson ti nga une, une po mesoj nga ty, po e shoh boten vetem nga syt e tu, dhe e di sa shume ngjyra, pasterti, gezim, po shohin syt e mi tani? Na presin dhe shume vite per te mesuar nga njera tjetra, shoqja, motra, bija ime. Ne ja dolem zonjush Ajka, te perjetojm me te bukrin vit me plot sfida, e mesime. Ti ke fuqine, ti me ndyshove mua dhe jeten time pergjithome. Mos e harro kurr, kurr mos ndjej frik, kur ti te kalosh permes ujrave mami do jet me ty. Ne fillim une dhe babi kishim njeri-tjetrin, tani kemi gjithcka. Ajka endrra jone e ber realitet.

  A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on

  Dhe mami, ashtu si babi i bëri një urim të gjatë që i mori tre ditë për ta shkruar (siç na tregoi Besi).

  *Ky post është realizuar nga Fabjola Hije

  Besi poston foton e Ajkës me rastin e ditëlindjes dhe tani mund ta shikoni kujt i ngjan

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690