Sport Te gjitha

Belgjika dhe Franca e mbyllin me paqe pjesën e parë


Është mbyllur në barazim 0-0 pjesa e parë e takimit mes Francës dhe Belgjikës, ndeshje kjo e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Botës, Rusi 2018. Një finale e parakohshme ajo që po zhvillohet në “Shën Petersburg” duke pasur parasysh nivelin dhe cilësinë e treguar nga të dy skuadrat në këtë turne. Momentalisht rezultati është 0-0. Në finale, fituesi do të ndeshet me fituesin e dalë nga çifti Kroaci-Angli./ Përgatitur për Tiranapost.al Xhulio Kazhani.