• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 19 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  BE sërish thirrje Kosovës: Të paktën pezulloni taksën ndaj Serbisë


  Brukseli ka ripërsëritur thirrjen për Kosovën për të hequr taksën ndaj Serbisë. Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn i ka kërkuar presidentit Thaçit heqjen e taksës dhe vazhdimin e dialogut.

  “Takim i mirë me Presidentin Hashim Thaçi. Është e rëndësishme që dialogu Serbia-Kosovë të rinisë shumë shpejt, gjithashtu në interes të stabilitetit dhe progresit më të gjerë rajonal. Unë përsërita qëndrimin e Bashkimit Evropian se taksa që e ka vendosur Kosova duhet të paktën të pezullohet”, ka shkruar Hahn./Tiranapost/A.C