• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Bayern gjen pasuesin e “Robbery”, Perisic kryen vizitat mjekësore


  Pritjes po i vjen fundi. Ivan Perisic do të jetë një lojtar i Bayern Munich.

  Kroati ka udhëtuar drejt Gjermanisë mbrëmjen e djeshme dhe sot në mëngjes i është nënshkruar vizitave mjekësore përpara se të hedh të zezën mbi të bardhë në kontratën me bavarezët.

  Pas testeve, Perisic premtoi se do të bëj gjithçka për kampionët e vendit.

  “Kam kaluar vizitat mjekësore. Do të bëj çmos!“-tha 30 vjeçari për “Bild”

  Ish-sulmuesi i Borussia Dortmund dhe Wolfsburg do të kalojë në formulën e huazimit në “Allianz Arena” nga Interi. Për huazimin e tij, Bayern do derdh 5 milionë euro në arkat e zikaltërve, me mundësi shlyrjen e 20 milionë euro të tjera në verën e ardhshme.

  Anësori pritet të plotësojë vendin e lënë bosh nga Franck Ribery dhe Arjen Robben, që i kanë dhënë lamtumirë Bayern në fund të sezonit të fundit. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]