• Shqip
 • English
 • E enjte, 21 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Basha zyrtarisht i pandehur për lobimin rus: Akuzohet për falsifikim formulari dhe fshehje të financimeve


  Burime nga mediat televizive, ndër to News 24 dhe Report Tv, bëjnë me dije se Basha merret zyrtarisht si i pandehur në lidhje me skandalin e lobimit rus në SHBA, për zgjedhjet e vitit 2017. Rasti bën fjalë për skandalin e lobimit rus, me 650 mijë dollarë në SHBA në kohë e fushatës zgjedhore të vitit 2017.  Mësohet se akuza dhe marrja e tij si i pandehur i është komunikuar një ditë më parë, përmes avokatit të tij Ivi Kaso, për veprën penale falsifikim dhe fshehje të financimeve.

  Kujtojmë se më datë 25 mars Basha dha dëshminë e tij në Prokurorinë e Tiranës, ku qëndroi rreth një orë. Ilir Dervishi dhe Arben Ristani janë gjithashtu nën hetim./ Tiranapost.al.

  Thellohet skandali i lobimit të PD në SHBA, dy gra ruse në krye të kompanisë “Biniatta Trade LP”

  FOTO-FAKTET/ Zbardhet intriga ruse, ja kush fshihet pas shkrimeve kundër vetingut në “Washington Times”

  Skandali i lobimit rus të PD/ Basha merret si i pandehur nga Prokuroria

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post