• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Të gjitha TIP top

  Barbie-t e reja nuk janë modele, kanë tjetër profesion


  Matel sjell risinë e radhës. Kukullat Barbie tashmë kanë një tjetër profesion, veç atij që kanë pasur gjithmonë të modeles. Tani janë gjykatëse. Ato quhen “Barbie Judge Doll”. Kompania u frymëzua nga statistikat e fundit amerikane ku rezultoi se 33% e gjykatësve në Shtetet e Bashkuara janë gra.

  Kukullat e reja Barbie

  Kukullat do jenë së shpejti në shitje dhe siç është bërë zakon janë të racave të ndryshme.

  Këtë herë e kanë të gjitha veshjen njësoj. Kanë pelerinën, uniformë të gjykatëseve.

  *Ky post u përshtat nga CNN dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post