• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 19 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  Australia e ka një të pastrehë që sapo u bë i famshëm


  Një i pastrehë me emrin Chris shihet çdo ditë në rrugët e Sydney Australi, teksa luan me brejtësin e tij të preferuar. Çdo ditë 59 vjeçari qëndron në një cep dhe aty luan dhe ushqen Lycy0-n. Por një ditë, teksa shkoi në tualet dhe u kthye, nuk e gjeti brejtësin e tij në kafaz.

  METRO GRAB - Homeless Man Asks People For Help After His Beloved Pet Rat Gets Stolen From https://www.boredpanda.com/homeless-man-chris-pet-rat-stolen-sydney/

  E ndërsa një vajzë me emrin Alyson Pearce, e cila punon pranë biznesit ku në një cep qëndron Chris e pyet se pse ishte mërzitur aq shumë. Përmes një postimi në Facebook ajo tregoi; E kam parë çdo ditë Chris që kur fillova punë në qytet. Bashkë me brejtësin e tij qëndronin në të njëjtin vend. Të dy janë kthyer në simbol të qytetit, kur ata qeshin edhe ne të tjerët ndihemi të lumtur. Por atij i ka humbur brejtësi. Ju lutem na ndihmoni ta gjejmë!

  6909589 Bring Lucy home: Homeless man?s desperate plea to find his pet rat of 10 years after it was stolen from the street

  Fjala e përhapur në Facebook bëri që shumë njerëz të komentonin, më shumë se gjashtë mijë komente nga njerëz të cilët premtonin se nëse e shohin, ta marrin e ta kthejnë brejtësin tek Chrisi. Lajmi me të pastrehin është publikuar edhe në mediat australiane dhe aktualisht po merr shumë vëmendje aq sa është bërë i famshëm.

  Fatkeqësisht ende nuk ka një lajm për Lucy-n dhe Chris është ende i trishtuar. Por policia po punon për ta gjetur. Përveç kësaj, GoFundMe po ndihmon Chris që të ketë një strehë. / Metro/ Tiranapost.al. E.B

  METRO GRAB - Homeless Man Asks People For Help After His Beloved Pet Rat Gets Stolen https://diply.com/31807/homeless-mans-beloved-pet-rat-was-stolen-and-people-are-rallying