LifestyleTe gjithaTIP top

Ata janë shoqni pa rrena


Historitë e miqësive të të famshëve janë një vorbull e madhe kurioziteti për ne, veçanërisht kur nëpër grupe ka hyrje-dalje, por sidomos dalje. U menduam dhe mund të sjellim pafund raste dy mikeshash e miqsh prej një jete, po kur është fjala për grupe prej më shumë se tre vetash e më shumë, gishtat e dorës dalin e teprojnë. Dhe përvoja ka treguar se sa më shumë të zgjerohen grupet, aq më shumë tentohet të ketë qejfmbetje e largime, megjithatë ne mund t’ju sjellim ca raste, që megjithë ulje-ngritjet, i kanë rezistuar ekranit.


 

1-4 mikesha përgjithmonë të tilla. E thotë vetë Lili Ismajli në këtë foto të postuar në Instagram.

grup4
Lili Ismajli, Vera Grabocka, Valbona Selimllari, Alketa Vejsiu

Vera dhe Alketa nuk mund t’ia besojnë askujt tjetër spektaklet veç Lilit se fytyrën jo e jo. Edhe Valbona gjithashtu ka vite që ka harruar si është të lyhesh nga dora e dikujt tjetër.

grup5
Miqesia Lili Ismajli, Vera Grabocka, Valbona Selimllari, Alketa Vejsiu,

Ashtu si Vera s’mund t’i besojë askujt tjetër prezantimin veç Alketa Vejsiut. Një miqësi në thelb të së cilës qëndron një marrëdhënie besimi.

grup6

 

2-Një miqësi jo e vjetër, por e lashtë ajo mes Aleksandër Gjokës, Elton Dedës dhe Redon Makashit. Në vitin 1996 fituan zemrat e të gjithëve me hitin ‘Të pranoj si je’ dhe 20 vite më vonë me koncertin e Tre Musketierëve.

musketier1
Tre Musketieret-1996
musketier2
Tre Musketieret-2017

Nuk do të ndodhte kjo nëse në themelet e kësaj krijimtarie nuk do të ishte një miqësi e fortë.

 

3-Çunat e Threedots janë nga ato grupe, ku nëse i sheh nga jashtë, mendon se me ta nuk pushon dot së qeshuri ndonjëherë dhe s’bëhet fjalë të ketë grindje mes tyre. Po ndonjëherë Dj. Viki nevrikoset dhe përfundon në videot e shokëve të grupit, ku bashkë me ta qeshim edhe ne.

grup7
Flori Mumajesi dhe Vik Kraja
grup8
Flori, Dj. Viki, Bruno
grup9
Cunat e Threedots

Flori është shtylla kryesore që i ka bërë bashkë në një marrëdhënie kryesisht profesionale, por edhe miqësore dhe kjo e fundit ngjan goxha e fortë.

Kejsi, Olta dhe Juliana, nuk e dimë se kur janë bërë mikesha për herë të parë, ndoshta që prej kohës kur të treja këndonin ‘Tek Stela’, por që atëherë nuk janë ndarë më. Nga kafet e lagjes deri në koncertet jashtë vendit, rrallë i shohim të ndara.

grup10
Kejsi Tola, Juliana Pasha, Olta Boka
grup11
Kejsi Tola, Juliana Pasha, Olta Boka
grup12
Kejsi Tola, Juliana Pasha, Olta Boka

White Gallery

Rr. Ibrahim Rugova, perball Sky Tower ish zona e bllokut Tirane

Komento:

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *